Startsida FM 99,2 Om FM 99,2 Program tablå Styrelsen FM 99,2 Exempel Projekt

Uppdaterad 2014-04-28 20:52
                  

 Länk till Taltidningen               
WebbRadio direktsändning
allt från FM Hbg till Kyrkans sändningar

 

Webbmaster Rolf Andersson

Förenings-Media Helsingborg   Radio FM 99,2 MHz
Måndag Program Programledare
08.00-09.00 Go`morron Helsingborg Lona, Rolf och Wille
09,00-10,00 SAP  Repris från föregående vecka Per-Arne Håkansson
10,00-11,00 Musikprogram blandade Varierande
11,00-12,00 Kulturlådan Repris från föregående vecka Frank Andersson
12,00-13,00 Radio Camba Carlos Kock
13,00-14,00 Lyftet måndag Varierande
17.00-18.00 Go`morron Helsingborg Repris från morgonen Lona, Rolf och Wille
19,00-20,00 Bluestime Repris från föregående vecka Rolf Gailum
20,00-21,00 Radio-FM Rock Repris från föregående vecka Oscar Fahst
Tisdag Program Programledare
08.00-09.00      Go`morron Helsingborg Lona, Rolf och Wille
09,00-10,00 FredaxMixen  Repris  Karin Arntsen
10,00-11,00 Musikprogram blandade Varierande
11,00-12,00 Nöjesgrytan – var 14:e dag – med Olle Larsson Olle Larsson
12,00-13,00 Dyslexiförbundet FMLS Helsingborg Höganäe Mige, Jokim, Ewa
13,00-14,00 Lyftet tisdag Varierande
17.00-18.00 Go`morron Helsingborg Repris från morgonen Lona, Rolf och Wille
19,00-20,00 Radio Frihamnen / Hemlösashus Repris Björn O. Anderberg
20,00-21,00 Café Remember Repris Gunnar Schöld
Onsdag Program Programledare
08.00-09.00 Go`morron Helsingborg Lona, Rolf och Wille
09,00-10,00 Bluestime Repris från föregående vecka Rolf Gailum
10,00-11,00 Musikprogram blandade Varierande
11,00-12,00 Café Remember Repris Gunnar Schöld
12,00-13,00 Kulturlådan Frank Andersson
13,00-14,00 Ovanligt bra Pia & Bengt
17.00-18.00 Go`morron Helsingborg Repris från morgonen Lona, Rolf och Wille
18,00-19,00 SAP  Repris från föregående vecka Per-Arne Håkansson
19,00-20,00 Lyftet måndag Repris Varierande
20,00-21,00 Beatbox  Repris Anders Sandberg
Torsdag Program Programledare
08.00-09.00 Go`morron Helsingborg Lona, Rolf och Wille
09,00-10,00 FMLS Repris Mige, Jokim, Ewa
10,00-11,00 Musikprogram blandade Varierande
12,00-13,00 ABF Timmen Karin Arntsen
13,00-14,00 SAP Per-Arne Håkansson
17.00-18.00 Go`morron Helsingborg Repris från morgonen Lona, Rolf och Wille
18,00-19,00 Radio Camba  Repris Carlos Kock
19,00-20,00 Lyftet tisdag Varierande
20,00-21,00 Ovanligt bra Repris Pia & Bengt
Fredag Program Programledare
08.00-09.00 Go`morron Helsingborg, fre-lördag, Lona, Rolf och Wille
09,00-10,00 Lyftet måndag Repris Varierande
10,00-11,00 Musikprogram blandade Varierande
11,00-12,00 Radio Camba  Repris Carlos Kock
12,00-13,00 Radio Frihamnen / Hemlösashus Björn O. Anderberg
13,00-14,00 Café Remember Gunnar Schöld
16,00-17,00 FredaxMixen Karin Arntsen
17.00-18.00 Go`morron Helsingborg , fre-lördag, Repris från morgonen Lona, Rolf och Wille
18,00-19,00 Ovanligt bra Repris Pia & Bengt
19,00-20,00 Bluestime Rolf Gailum
20,00-21,00 Radio-FM Rock Oscar Fahst
Lördag Program Programledare
11,00-12,00 Nöjesgrytan – var 14:e dag – med Olle Larsson  Repris Olle Larsson
12,00-13,00 Kulturlådan Repris från onsdagen Frank Andersson
13,00-14,00 Go`morron Helsingborg , fredag-lördag, Repris Lona, Rolf och Wille
14,00-15,00 Radio Frihamnen / Hemlösashus Repris från fredagen Björn O. Anderberg
15,00-16,00 Café Remember  Repris Gunnar Sköld
16,00-17,00 ABF Timmen alt. FredaxMixen Repris Karin Arntsen
17.00-18.00 Beatbox Anders Sandberg
18,00-19,00 Musikprogram blandade Varierande
19,00-20,00 Bluestime Rolf Gailum
20,00-21,00 Radio-FM Metalrock Oscar Fahst




P-Smart i Helsingborg

Riffifive på Telegrafen